x
اینترنت ایران دچار اختلال شدید شده است. گاها سایتتان اگر باز نشد، مشکل از هاست نیست، چگونه بفهمیم سایت کلا باز نمیشود ؟ باید در این مواقع از سرویس های پینگ و یا سایت gtmetrix.com استفاده کنید و سایت خود را تست کنید که سایت آنلاین است یا خیر یعنی باز می شود یا خیر. البته دقت کنید منظور از این پیام ارور صفحه ی سفید نیست. این ارور یک ارور اسکریپتی است و در ارتباط با مشکلات هاست نیست و به راحتی از سمت شما قابل رفع است اگر با مدیریت سایتتان آشنا باشید که البته این وظیفه ی یک وب مستر است و یک استاندارد کاری. به هر حال در ادامه ی موضوع اصلی: در حال حاضر به گفته ی وزیر ارتباطات، اینترنت دچار مشکلات بیشتری خواهد شد. کندی های بیشتر، باز نشدن های بیشتر و سخت گیری در اجرای تمامی فیلترشکن ها که البته از اختیار وزارت خارج است. این به معنی نقص گاهی درخواندن پروتکل های https از سمت اینترنت ایران است که سایت شما با آن باز می شود! پس مشکل از سمت هاست نیست و مشکل از سمت روتر های اینترنت ایران است بنا بر جزئیات برداشت شده از گفته ی وزیر محترم. با آرزوی موفقیت.

آموزش نصب گواهینامه ی SSL در هاست حرفه ای

Saturday, October 6, 2018

سرویس های سایت خرید هاست ارزان دارای گواهینامه ی SSL رایگان هستند. نام گواهینامه ی مورد استفاده Let's encrypt است که توسط شرکت توسعه دهنده ی لینوکس ساخته و ارائه شده است و از امنیت بالا و مشابه بهترین گواهینامه های پرمیوم یا پولی برخوردار است.
برای نصب این گواهینامه مراحل زیر را طی نمایید :
1 - از داخل Cpanel وارد قسمت Let's encrypt شوید.
2 - در این قسمت دو بخش وجود دارد. بخش اول مربوط به دامنه هایی است که SSL بر روی آنها نصب شده است. بخش دوم و آخرین بخش مربوط به دامنه هایی است که نیاز است گواهینامه ی SSL بر روی آنها نصب شود. در این بخش در جلوی نام دامنه، گزینه ای با عنوان issue وجود دارد. با کلیک روی این گزینه و طی کردن مراحل به همین شکل ، گواهینامه ی SSL رایگان برای آن دامنه یا سابدامنه نصب می شود و در پایان پیامی با رنگ آبی نمایش داده خواهد شد. قابل ذکر است هر دامنه ای که داخل سی پنل به صورت Addon domain اضافه شود و یا هر سابدامنه ای که ساخته شود، SSL مربوط به آن از این قسمت قابل نصب و فعال سازی و همینطور حذف و نصب مجدد است.
به این نکته توجه کنید، تا DNS به صورت کامل از سمت سرویس دهنده ی دامنه روی دامنه ست نشده باشد، SSL قابل نصب و فعال سازی نیست. به این معنی که اگر تازه DNS هاست را روی دامنه ست کرده باشید، باید تایمی بین 10 دقیقه تا 72 ساعت منتظر بمانید تا دامنه از سمت هاست تایید و گواهینامه ی SSL قابلیت نصب را داشته باشد، در غیر این صورت اروری با رنگ قرمز نمایش داده می شود.